www.reiki.lv > Astroloģija > Astroloģija cilvēka veselībai

Astroloģija cilvēka veselībai

Savā laikā Paracelzs sacīja: “Cilvēks ir atkarīgs no zvaigznēm tāpēc, ka viņam ir “zvaigžņu”, t.i. astrālais ķermenis”. Mūsu ķermenis sastāv ne tikai no materiālā, fiziskā, bet arī no enerģētiskā ķermeņa, kurš, paliekot neredzams acīm, var tikt uztverts ar ekstrasensorām spējām vai piefiksēts ar tehnisku līdzekļu palīdzību. Astrālais ķermenis, t.i., tas kurš radies no zvaigznēm, tiek saukts par auru un sastāv no koncentrētas kosmiskās enerģijas.

Planētu izvietojums cilvēka dzīmšanas brīdī tā organizē astroloģisko ķermeni, ka tas kļūst par savdabīgu kosmiskās enerģijas uztvērēju, pastāvīgu antenu. Planētu enerģija, sasniedzot astrālā ķermeņa receptorus, var iedarboties uz fizisko ķermeni, jo cilvēkam ir elektromagnētiskais ķermenis.

Katrs cilvēks, dzimstot noteiktā laika brīdī, fiksē savos energoinformatīvajos laukos, jeb apvalkos kosmiskās apkārtējās vides enerģētisko “portretu”, kas ir saistīts ar Saules un citu planētu stāvokļiem kādā no Zodiaka zīmēm, kas piedod jaundzimušajam savas specifiskās īpatnības. Tieši tās arī nosaka astrologs, iepazīstoties ar individuālo horoskopu.

Katrai planētai, kā mācīja senie skolotāji, piemīt noteiktas dzīves formas un tās nosaka cilvēka likteni viņa dzimšanas brīdī. Medicīniskā astroloģija uz šo principu pamata pēta indiviuālās noslieces un ieņēmības pret dažādām slimībām, vitalitātes samazināšanās periodus un apgrūtinājumu iespējamību organismā. Astroloģijas un medicīnas mijiedarbībai ir sena vēsture: senie zinātnieki-priesteri novēroja planētu ietekmi uz dažādu slimību izpausmēm un epidēmiju izplatību, katrai planētai tika atvēlēts noteikts ārstniecības augs dziedniecībai. Ir zināms, ka senatnes slavenie dziednieki bija vienlaicīgi arī labi astrologi.

Visiem zināms senā ārsta, antīkās medicīnas reformātora Hipokrāta vārds. Visbiežāk viņa vārdu saista ar mediķu zvērestu, taču maz kurš zin, ka Hipokrāts bija slavens astrologs, bet medicīniskais zvērests ir astroloģiskā zvēresta interpretācija, kas skanēja šādi: “Es neņemos pareģot laimi, apmierināt neveselīgu ziņkāri, pārsteigt un mistifcēt, es dodu padomus tikai tiem, kam ir problēmas un kurš jūt vajadzību pēc palīdzības. Es cenšos nostiprināt pareizu domāšanu, kas palīdzēs mīkstināt vai pilnībā likvidēt nelabvēlīgus apstākļus. Es pieturos pie viedokļa par brīvo gribu, kas ir pretējs fatālismam un nolemtībai. Es nekad nedošu padomu tam, kurš plāno ko nelāgu vai vēlas vinnēt uz citu rēķina.”

Hipokrāts apgalvoja, ka nevienam ārstam nav tiesību saukt sevi par ārstu, ja viņš nav apguvis astroloģiju un ka ķerties pie cilvēka ārstēšanas vēlams, tikai iepazīstoties ar slimnieka horoskopu. Viņš pauda teoriju, saskaņā ar kuru cilvēka dzīvē ir labvēlīgās un kritiskās dienas un pirmais izmantoja astroloģiskos datus, lai noteiktu slimības krīzi.

Mūsdienu zāļu terapijas dibinātājs Paracelzs (renesanses laika ārsts) balstīja savu ārstēšanas un jaunu preparātu meklēšanas sistēmu uz astroloģijas principiem. Viņš mācīja, ka ārstam vispirms jāiepazīst debesis, planētu īpašības un spēkus, jāizpēta zeme ar visiem tās minerāliem un augiem un tieši tur jāmeklē viņam nepieciešamais spēks, lai ārstētu slimības.

Paracelzs uzkstīja par nepieciešamu, lai ārsts būtu iedziļinājies dabas noslēpumu atklāšanā un spētu piekļūt slimību cēloņiem, neuzdodot jautājumus savam pacientam, bet balstoties uz savu iekšējo redzējumu,-  tieši šī iekšējā redzējuma attīstīšanai arī kalpo medicīniskā astroloģija.

Fragmenti no Eļenas Kašeņinas grāmatas “Astroloģija un cilvēka veselība”.

Portatīvie datori Datori Datortehnika Rezerves daļas