www.reiki.lv > Astroloģija > Astroloģiskās medicīnas pamatprincipi un uzdevumi

Astroloģiskās medicīnas pamatprincipi un uzdevumi

Mūsu planēta pastāvīgi uztver gaismas, ultravioleto un citus kosmiskos starojumus. Īpaši stipra ir ritmiskā Saules un Mēness iedarbība, kuriem pakļauts viss dzīvais uz Zemes. Daudzskaitlīgie pētījumi pierādījuši, ka slimību uzliesmojumi saistīti ar Saules plankumu pastiprināšanos vai pavājināšanos. Mēness ritms, izsaucot gaisa spiediena, temperatūras, vēja iedarbības un Zemes magnētiskā lauka izmaiņas, ietekmē daudzu hronisku slimību saasinājumus. Mēness fāzes atsaucas uz cilvēku dzīves un psiholoģisko tonusu, olšūnas nobriešanas laiku sievietēm.

Dziednieciskā prakse un astroloģiskie pētījumi pārliecinoši pierāda, ka periodam no dzimšanas diena līdz dzimšanas dienai, tā saucamajam bioloģiskajam gadam ir savi kāpumi un kritumi. Ja sadalam šo perodu uz 12, mēs iegūstam 12 bioloģiskos mēnešus, kur novērojam kritumus otrajā, ceturtajā, septītajā, vienpadsmitajā un divpadsmitajā mēnesī, kur īpaši stipri tas izpaužas mēnesī pirms un mēnesī pēc dzimšanas dienas, divpadsmitajā un otrajā. Astrologi iesaka šai laikā samazināt slodzes.

Ļoti svarīgi mūsu dzīvē ir daudzgadīgie cikli un starp tiem – septiņgadu cikls, kurš astroloģiski ir saistīts ar Saturna iedarbību. Septiņos gados bērnam izkrīt piena zobi un ir novērojams neliels aktivitātes un dzīves enerģijas kritums, četrpadsmit  - notiek endokrīnās sistēmas pārkārtošanās, dzimumnobriešana, kas atstāj iespaidu uz visu sekojošo dzīvi. Septiņu gadu laikā organisms izsmeļ savas iespējas un pēc tam pilnībā atjaunojas, tāpēc vēlams dot sev šai laikā atslodzi.

Un tā, esam nosaukuši vienu no astromedicīnas principiem – ritma principu. Okultismā šo principu noformulēja Hermejs Trismegists /Hermes Trismegistos, grieķu dievs, ko parasti asociē ar ēģiptiešu gudrības dievu Totu, rakstības ieviesēju. Viņu uzskata par autoru lielai daļai astroloģisku un okulto zinātņu traktātu/ sekojošā veidā: “Visur ir ieplūšana un izplūšana. Visam ir savi paisumi un bēgumi. Viss rodas un iznīkst. Ritma iespaidā viens kompensējas ar citu.”

Nākamais princips – vienotības princips: kā Kosmoss ir uzbūvēts noteiktā, vienotā veidā, tā arī cilvēks ir vienota sistēma.

No tā izriet nākamais princips – veseluma princips, kas saka, ka pētīt var tikai veselas, noslēgtas sistēmas, piemēram, visu cilvēku, nevis tikai viņa roku vai atsevišķu orgānu.

Ceturtais princips – seku vai pakārtotības princips: “Katram cēlonim ir savas sekas, katrām sekām – savs cēlonis”. Cilvēka organismā tā ir šūnas pakārtošanās organismam, orgāna – sistēmai. Tā kāju apsaldēšana var izsaukt kakla vai zobu sāpes un tā tālāk.

Piektais princips – aktīvās un pasīvās sākotnes duālisms. Cilvēka organismā ir reprodukcijas orgāni un orgāni, kas realizē pamatfunkcijas.

Līdzības  princips pamatojas uz cilvēka astrālā ķermeņa esamību, kas sastāv no enerģijas, kas caurauž visu Kosmosu,- tas saka: “Kas augšā, analoģisks tam, kas apakšā, un otrādi”.

Septītais princips – vibrācijas princips: “Viss dabā atrodas kustībā. Nekas neatrodas mierā, viss kustās, viss vibrē”. Kā šis princips izpaužas cilvēkā? Vibrācijas, kas rodas cilvēka smadzenēs, tiek nodotas noteiktam orgānam, aptver visu sistēmu un dod dzīvību cilvēkam.

Klasiski tiek izdalītas sekojošas sistēmas, kas ļauj spriest par organisma funkcionālo stāvokli: plaušas un elpošanas sistēma, aknas un vielmaiņas sistēma, nieres un izvadsistēma, žultspūslis un urīnpūslis, tievā un resnā zarna, sirds un asinsvadu sistēma, kuņģa un gremošanas sistēma, liesa un imūnsistēma, endokrīnā un aizsargsistēma. Diagnostikas jēga ir noteikt sadarbības saskaņotību starp visām sistēmām un to absolūto un relatīvo aktivitāti.

Medicīniskās astroloģijas aicinājums ir palīdzēt ārstam izvēlēties visiedarbīgāko ārstēšanas metodiku un taktiku. Tā var dot praktiskas rekomendācijas pareizam dzīvesveidam, ēšanai, ieteikt periodu savlaicīgai vizītei pie ārsta, labvēlīgu bērna ieņemšanas periodu, norādīt uz vājākajiem orgāniem un sistēmām, saplānot cilvēka dzīvi tā, lai samazinātu iespēju slimības potenciālam attīstīties, bet hroniskām slimībām – pateikt priekšā iespējamos saasinājumu periodus. Galvenais astromedicīnas uzdevums ir profilakse.

Medicīniskās astroloģijas loma mūsu veselības izpētē

Negatīvu lomu, manuprāt, spēlē izplatītais astrologu vidū viedoklis, ka ar medicīnas astroloģiju drīkst nodarboties tikai tie, kam ir medicīniska izglītība. Lūk, cilvēks, kas nepārvalda speciālas meicīniskas zināšanas, nekad neizdarīs pareizu medicīnisku slēdzienu. Jā, tas tiešām ir taisnība, bet tikai tajā gadījumā, ja astrologs centīsies uzstādīt diagnozi ar oficiālās medicīnas līdzekļiem un aprakstīt to ar valodu, pieņemtu oficālajā medicīnā.

Jāsaprot, ka medicīniskajam astrologam nav jāuzstāda pierastā medicīniskā diagnoze. Es uzskatu, ka jebkuram astrologam jāsaprot un jāspēj paskaidrot cilvēkam viņa veselības tendences. Astroloģiskā diagnostika tiek veikta ar specifiskām metodēm un tiek aprakstīta astroloģiskā valodā.
Mūsdienu ārsts un medicīniskais astrologs var runāt par vienu un to pašu slimību un absolūti nesaprast viens otru, jo izmanto dažādus instrumentus un tiecas uz atšķīrīgiem mērķiem.

Astrologs nepretendē uz diplomētu mediķu profesionālo sfēru. Medicīniskās astroloģijas uzdevums ir analizēt enerģētisko lauku ietekmi uz tā saucamo astrālo (“zvaigžņu”) ķermeni un koriģēt šo ietekmi.

...  sapratīsiet kopējās tendences, - sapratīsiet arī slimību.

Eļena Kašeņina,
praktizējošs astrologs, bioenergoterapeits, fitoterapeits un homeopāts
fragmenti no grāmatas "Astroloģija un cilvēka veselība"
 

Portatīvie datori Datori Datortehnika Rezerves daļas