www.reiki.lv > Par Reiki > Reiki pakāpes

Reiki pakāpes

Reiki ceļš iedalās 3 pamatpakāpēs, no kurām 3. pakāpe var tikt iedalīta sīkāk.

Pirmā pakāpe.

To saņem, uzsākot Reiki ceļu. Lai saņemtu 1. pakāpi, nav nepieciešamas nekādas papildus sagatavošanās, kā vien vēlēšanās kļūt par praktiķi. Izejot iniciācijas rituālu pie sava skolotāja, caur cilvēku sāk plūst Reiki enerģija. Tās sākumā, sekojot skolotāja norādījumiem, un ar laiku, ļaujoties savai intuīcijai un pašas Reiki plūsmas vadībai, Reiki praktiķis strādā ar sevi un citiem, ja ir tāda nepieciešamība. Šeit būtiski paturēt prātā, ka Reiki ir beznosacījumu mīlestības plūsma un tā nekad netiek uzspiesta. Mēs varam piedāvāt savu palīdzību, taču mums jārespektē citu cilvēku griba un, ja viņi nevēlas, jāciena viņu izvēle. Svarīgi ir arī apziņā saglabāt “šeit un tagad” stāvokli, būt maksimāli ieslēgtam situācijā, tādējādi maksimāli izjūtot dzīves pilnību ik mirkli. Nopietni domājam par Reiki principiem, cenšamies tos ar katru dienu arvien vairāk ieviest savā dzīvē. Virzām savu darbību, lai tās rezultātā mūsos attīstītos arvien vairāk mīlestības, personīgās atbildības un paplašinātos mūsu apziņa. Vērtīgi ir apmeklēt skolotāju vadītos Reiki apļus, praktiskās nodarbības, dalīties pieredzē ar citiem Reiki praktiķiem. Kādā brīdi mūsu dzīvē paši sāks izpausties dažādi garīgie pārdzīvojumi un mēs, iespējams, sāksim saprast, ko tie mums nozīmē. Kādā mirklī mēs pilnīgi izpratīsim to jēgu.

Otrā pakāpe.

Cītīgi darbojoties ar Reiki, katram individuālā laikā, citam ātrāk, citam vēlāk parādās vēlēšanās pāriet uz otro pakāpi. Vēlams, lai starp abām iniciācijām būtu kādi 3 – 6 mēneši praktiska darba pirmajā pakāpē, un lai cilvēks maksimāli apgūst šo pakāpi, tas vēlāk dos daudz stabilāku pamatu visam turpmākajam Reiki ceļam. Apgūstot otro pakāpi, Reiki praktiķis saņem savā rīcībā jaunu un ļoti iedarbīgu instrumentu – simbolus. Tie ļauj ievērojami paplašināt darbības lauku – sākt strādāt ārpus telpas un laika ierobežojumiem. Tagad Reiki praktiķim, lai palīdzētu sev un citiem, nav nepieciešams fizisks kontakts, bet ir iespējams nosūtīt Reiki enerģiju uz jebkuru vietu laikā un  telpā. Pieaug mūsu iespējas, pieaug jauda, tamdēļ ir svarīgi sagaidīt īsto brīdi, kad mēs patiešām esam gatavi šai nākamajai pakāpei, lai mūsu neizstrādātās ego īpašības, pieaugot mūsu spēkam, nesagādātu mums daudz spēcīgākus pārdzīvojumus un lielākas problēmas, nekā tas būtu pirmajā pakāpē. Šī ir aktīvas darbošanās pakāpe, kurā mēs kārtojam savu pagātni, attiecības ar citiem cilvēkiem, piepildām savus klusos sapnīšus un atklājam visslēptākās vēlēšanās. Šajā pakāpē mēs labāk sajūtam savus garīgos pavadoņus, labāk spējam ieklausīties viņu vadošajos norādījumos, sajust viņu aizsargājošo un atbalstošo mīlestību. Tagad mums ir daudz lielākas iespējas sekot savam Reiki ceļam un atklāt, kas mēs patiesībā esam un kādas ir mūsu iekšējās, garīgās bagātības.

Trešā pakāpe.

Tas ir nopietns kvalitatīvs lēciens. Tā ir Reiki meistara pakāpe. Šeit ir ļoti svarīgi sagaidīt īsto brīdi, kad cilvēks ir patiesi tam gatavs. Saka, ka šī, atšķirībā no otrās, “aktīvās darbošanās’’ pakāpes, ir “nekā nedarīšanas” pakāpe. Šinī pakāpē Reiki praktiķis ir sasniedzis tādu kvalitāti, ka apzinās savu domu un enerģijas plūsmas spēku, un viņam ir pietiekami būt klāt, jeb kā saka, piedomāt, lai notiktu Reiki enerģijas dziedinošā iedarbība. Iniciācijas uz trešo pakāpi laikā Reiki praktiķis saņem meistara simbolu un viņam ir iespēja daudz spēcīgāk atvērties Reiki plūsmai un rezultātā ātrāk attīstīties šajā ceļā. Protams, ka ir spēkā arī iepriekšējās darba formas. Šinī pakāpē ir jāapzinās lielā atbildība, kuru uzliek šīs iespējas. Nopietni sekojot Reiki ceļam, mēs izejam caur dažādiem pārdzīvojumiem, kas palīdz mums sajust mūsu  iekšējo gaismu un daudz labāk apzināties mūsu patieso vērtību kā Dievišķai, garīgai būtnei.

Reiki meistars/skolotājs.

Lai saņemtu šo pakāpi, Reiki meistars ilgstoši sava skolotāja vadībā apgūst iniciāciju procesu, kā arī visus nepieciešamos teorētiskos un praktiskos nosacījumus, lai varētu patstāvīgi strādāt ar saviem skolniekiem. Pēc kāda laika patstāvīgas darbošanās, Reiki skolotājs it kā pārrauj “nabas saiti”, ļaudams jaunajam skolotājam kļūt par līdzvērtīgu un neatkarīgu Reiki skolotāju ar pilnu atbildību par savu darbu. Par skolotāju kļūst, sekojot savai sirdsbalsij un atsaucoties iekšējam aicinājumam. Tas ir veids, kā cilvēks izpauž savu mīlestību, rūpes, līdzjūrību pret citiem. Tas ir nopietns kalpošanas ceļš, kurā neiederas ne aprēķins, ne vieglprātība. Tā ir atbildība Dieva priekšā, kuru uzņemoties, mēs atdodam sevi pilnīgi Dieva rokās un ar pateicību pieņemam Viņa vadību bez ierunām un šaubīšanās. Par katru soli, kuru redzīgas acis pavada, mēs atbildam un izpērkam katru savu kļūdu, kā arī saņemam Dievišķu svētību savā ceļā ik brīdi.  Mūsu redzējums izplešas ārpus vienas Zemes dzīves ierobežotā skatījuma, mēs saredzam visu lietu būtību un apzināmies, ka kaut mazākā ticība kādam netaisnīgumam vai nelaimīgumam ir tikai cilvēka neizstrādāto ego kvalitāšu izpausme.

Kas ir tuvāk iepazinies ar Reiki pamatlicēja Dr. Mikao Usui dzīves ceļu, atceras viņa garos meklējumu gadus un 21 dienu garo meditāciju Kuramas kalnā, tas zin un saprot, ka Reiki ir dzīvā mācība, kuru var nodot tikai skolotājs tiešā kontaktā savam skolniekam iniciācijas laikā.  Starplaikā starp šīm pakāpēm cilvēks daudzu gadu laikā skolotāja atbalstīts strādā ar sevi, pilnveidodams sevi, pārveidodams savu domāšanu, uztveri, attiecības, saņemdams katrā tikšanās reizē ar skolotāju ļoti daudz vērtīgas informācijas un lielu daudzumu dziedinošas mīlestības enerģijas, kas plūst fiziski caur skolotāja sirdi. Naivi būtu iedomāties, ka Reiki iniciāciju ir iespējams saņemt pa internetu, vai arī, ka ir iespējams visas trīs pakāpes apgūt pāris dienu laikā. Teorētiski jau to var mēģināt darīt, taču patiesībā tā ir tuvredzīga sevis mānīšana, veltīgas ilūzijas. Vai ir iespējams karatē melno jostu nopirkt pa internetu? Jā, jūs pārskaitīsiet naudu, kāds jums atsūtīs diplomu ar skaistiem zīmogiem, bet pamēģiniet šo jostu apsiet un ... Var pienākt dzīvē situācija, kad jums ienāks prātā trūkstošo treniņu garie gadi un gribēsies sākt dzīvi no jauna... Reiki simbolam ir daudz tulkojumu, dažādu skaidrojumu un viens no tiem, ja ne pats galvenais un svarīgākais ir:

Reiki - tas nozīmē: “Darbs ar sevi".

Portatīvie datori Datori Datortehnika Rezerves daļas