www.reiki.lv > Praktiķiem > Kas ir slimība?

Kas ir slimība?


Frank Arjava Petter, Reiki meistars-skolotājs


Cilvēka uzvedības pamatīpatnība ir tiekšanās izjust patīkamo un izvairīties no sāpēm. Tas ir vienlīdzīgi piemērojams visiem līmeņiem, kā fiziskajam, tā emocionālajam, mentālajam un arī "garīgajam" līmenim. Vārdu "garīgajam" esmu ielicis pēdiņās, jo tas, ko mēs parasti saprotam ar šo vārdu, ir vienkārši cits, daudz dziļāks mūsu sarežģītā saprāta aspekts. Patiesi garīgajā sfērā nav duālisma, tādēļ arī nekādas problēmas nerodas.

Slimība ietver sevī ļoti sarežģītu parādību. Tā ir pazīme, ka kaut kur savā ceļā mūsu enerģijas plūsma ir nobloķēta, jeb novirzīta no līdzsvara. Slimība - tas ir veids, kā parādīt mums, ka kāda mūsu daļa prasa vairāk uzmanības un mīlestības. Bet mēs savas apsēstības ar patīkamo dēļ neesam gatavi vai spējīgi paskatīties uz to no šāda viedokļa un sajust pret to pateicību par atgādinājumu. Tā vietā mēs esam paraduši uzskatīt slimību par postu un nelaimi. Mēs cenšamies izvairīties, jeb atbrīvoties no tās par katru cenu un pēc iespējas ātrāk.

Daudzi kā Austrumos, tā Rietumos tic, ka slimības cēlonis slēpjas dzīvē, kas noris pretrunā ar Dievišķiem likumiem. Rietumos to dēvē par grēku un sodu. Austrumos mēs to saucam par karmas uzkrāšanos, kura var sakņoties iepriekšējās dzīvēs, bet iedarboties uz mums šinī dzīvē.

Vēl viena, galvenokārt rietumu pieeja slimībai diemžēl saista to ar sodu par kaut kādu vainu: kaut ko esmu izdarījis ne tā un tagad man jāizcieš sods (slimības izskatā). Tas noved pie organisma papildus saindēšanas ar vainas apziņu.

Lai nedaudz labāk izprastu, kas ir slimība un kādu vēstījumu tā nes, nepieciešams vispirmām kārtām atbrīvoties no savas smagās nastas.

Atbrīvoties no vainas un soda, no karmas, no visa!

Nākošais etaps - pārstāt pretoties slimībai un sākt meklēt veidus, kā apvienot ķermeni, prātu un garu.

Nepieciešams saprast, ka slimība - tas neapšaubāmi ir process, tā ir pastāvīgi kustībā, pastāvīgi mainās, tieši tāpat kā veselība. Dienu un nakti notiek mūsu ķermeņa atjaunošanās: vecās šūnas atmirst, jaunās dzimst. Nav nekā galīga, nav neizārstējamu slimību, un neviens nevar palikt mūžīgi vesels...

Ortodoksālā medicīna bieži vien ārstē tikai slimības simptomus, neapgrūtinot sevi ar iedziļināšanos tās saknēs, jeb cēloņos. Kad mēs sūdzamies par galvassāpēm, mums dod pretsāpju līdzekļus. Daudzi ārsti pat necenšas atrast šo galvassāpju cēloņus (iespējams, jūs, tāpat kā tas notiek ar mani, esat pārāk daudz sēdējis pie datora un jums vienkārši nepieciešams kāds pārtraukums...)

Daudz nopietnāku traucējumu gadījumā jums izdara operāciju un simptoms pazūd no jūsu ķermeņa. Bet iemesls bieži vien paliek un beigu beigās atrod jaunu veidu, kā izpausties. Nepieciešams paplašināt savu skatījumu uz slimību un atrast veidu, kā dziedināt sistēmu "prāts - ķermenis" kopumā. Reiki prakse izvairās no simptoma izolēšanas un tā atsevišķas ārstēšanas, tās divpadsmit roku pozīcijas dod enerģiju visam ķermenim. Tas ļauj ķermenim izdziedināties. Taču arī mēs, protams, bieži vien nezinām fiziskās neveselības iemeslus.

Kā Reiki praktiķi, mēs tikai izpildām universālās dzīvības enerģijas aktivatoru, jeb kanālu lomu. Protams, ja esam uz to orientējušies, jeb jau esam ieguvuši pietiekami lielu darba pieredzi, mēs varam intuitīvi just, kas notiek neveselajā sistēmā "ķermenis - prāts/dvēsele". Un tomēr cilvēks vienmēr gūst vairāk labuma, ja iedarbība notiek uz visu ķermeni.

Un atcerieties: neveselība un veselība - viemēr ir viens!

Portatīvie datori Datori Datortehnika Rezerves daļas