www.reiki.lv > Taro > Alistera Krouli - Tota Taro

Alistera Krouli - Tota Taro

Tota - Krouli Taro vēsture.

Šī Taro kāršu komplekta saknes meklējamas Zelta Ēras Hermētiskā Ordeņa, anglu Rozenkreiciešu biedrības darbībā, kurā Alisters Krouli iestājās 1898. gadā. Šis Ordenis piedāvāja sistematizētu un skaidru pieeju Slepenajām Tradīcijām. Viens no šī  Ordeņa darbības mērķiem bija rietumu sabiedrisko sistēmu transformācija, strādājot ar senajām gudrībām un simboliku.

Alistera Krouli mūža darbs bija mēģināt izdalīt un apvienot  visu tradicionālo Gudrības un reliģisko skolu Patiesības jeb Īstenības būtību un padarīt šo Īstenību pieejamu vienotas pilnīgas sistēmas veidā, lai palīdzētu mūsdienu Cilvēcei realizēt sevi Dieva un Vienotības meklējumos.

Sākotnēji Krouli domāja, kā šis Taro komplekts būs tuvināts klasiskajam viduslaiku Taro. Viņš bija plānojis pavadīt kādus trīs mēnešus darbā ar skicēm. Tā vietā projekts pārauga dažādu Senās Gudrības tradīciju ezoteriskās simbolikas dziļā pētījumā un integrācijā. Darbs ilga piecus gadus un tā bija viena no Alistera Krouli pēdējām nodarbēm, pirms viņš mira 1947. gadā. Reiz Krouli rakstīja, ka tikai Harisas aizrautības un ģenialtātes dēļ viņš sāka aizvien vairāk un vairāk iesaistīties pilnīgi jaunas kāršu kavas radīšanā un veidošanā. Harisa, māksliniece un eģiptologs, strādāja ar Krouli dotajiem skiču pirmajiem uzmetumiem un kāršu vārdiskajiem aprakstiem un kaut gan viņa nebija dziļi pazīstama ar Taro, viņas intuitīvā izpratne un zināšanas ietekmēja un papildināja Krouli idejas. Viņa bieži vairākas reizes pārzīmēja kārti, kamēr Krouli bija pilnīgi apmierināts. Šajās 78 kārtīs ietverti 1200 alķīmiskie simboli.

Ne Krouli, ne Harisa (kas mira 1962, gadā ) nepublicēja šo komplektu savas dzīves laikā, 1969. gadā majors Greidi A. Makmurtri, kurš savulaik palīdzēja Krouli izdot Tota grāmatu 1944. gadā, nofotografēja un nopublicēja šos zīmējumus.


Kas ir Tots?

Pirmā doma, kas ienāk prātā, saskaroties ar vārdu Tots, ir - gudrības dievs seno ēģiptiešu mitoloģijā, rakstības ieviesējs. Taču daudz ietlipīgāku informāciju var sastapt Drunvalo Melhisedeka bestsellerā "The Ancient Secret of the Flower of Life", kas izdots arī krievu valodā un nopērkams Rēriha grāmatnīcā, kur jebkurš interesents atradīs fantastisku, prātam gandrīz neaptveramu informāciju par nemirstīgajiem cilvēces skolotājiem.

Ja šī tēma interesē, var apskatīt par Totu ievietoto informāciju Reiki meistares-skolotājas Ellie Crystal web saitā: http://www.crystalinks.com/thoth.html

Linda Kleinberga, Taro seansi un konsultācijas (tālr. 29253131).

Portatīvie datori Datori Datortehnika Rezerves daļas